Перед приходом свят медового, яблучного та горіхового Спасу, які пройдуть відповідно – 14,19 та 26 серпня, ціни на фрукти дорожчають рекордними темпами. Окремо варто відзначити різке подорожчання цін на мед.

Про це стало відомо завдяки оперативній інформації від аналітиків економічного порталу Minfin.

Повідомляється, що середня вартість кілограма яблук в Україні на початку серпня – 37 грн. В аналітиці від сервісу доставки Zakaz.ua вказано, що фрукти можна купити по 30 грн/кг.

Яблука. Фото: скрін youtube
Яблука. Фото: скрін youtube

Яблука подорожчали вдвічі та досягли історичного максимуму. А ціни на мед протягом року зросли із 3% до 12% залежно від виду. За літр доведеться заплатити від 190 до 280 грн.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу
Показати ще

Мед, скріншот: YouTube
Мед, скріншот: YouTube

Середні ціни на сортовий мед:

- гречаний 250 г - 82,40 грн (+3%);
- лісовий – квітковий 1 кг – 194,80 грн (+3%);
- мед із різнотрав'я 1 кг – 199 грн (+3%).
- акацієвий 250 г – 103,30 грн (+4%);
- соняшникова 250 г - 49,60 грн (+11%);
- липовий 250 г – 82 грн (+12%).

,"Щодо яблук: у супермаркетах зараз плоди вітчизняного виробництва коштують у середньому 30 гривень за кілограм. Однак зазначимо, що цього року цінники на всі різновиди яблук значно підскочили - мінімум удвічі порівняно з вартістю у серпні 2022 року", - зазначили аналітики.

Сорт Голден зараз коштуватиме 35 грн/кг проти торішніх 17,90 грн. Сорт Айдаред коштуватиме 44,90 грн/кг проти 26 грн, Джонапринц – 41,99 грн/кг проти 20 грн, Червоний принц – 42,90 грн/кг, а Ред Чіф – 46 грн/кг проти 24 грн.

Яблука, фото biznes-plan
Яблука, фото biznes-plan

Чому яблука подорожчали в Україні

Аграрії повідомили, що ціни на яблука зросли, бо дозрівання сезонних фруктів та ягід сповільнилося через довгу холодну весну. На вартість продукції також вплинула тимчасова окупація частини Запорізької та Херсонської областей, які були головними постачальниками.

Крім того, яблука було складно зберігати за умов постійних російських атак на об'єкти енергопостачання.

На даний момент вартість овочів та фруктів стабільно знижується. Експерти вважають, що тенденція триватиме до жовтня до завершення збирання врожаю. Потім пропозиція на ринку зменшиться і ціни знову почнуть зростати.

Нагадаємо, кава, ковбаса, порошок і навіть пельмені: в українських супермаркетах стартували "смачні" знижки, до 40%.

Раніше повідомлялося, доведеться "відвалити" до 90 грн за кіло: українцям розповіли про ціни на смородину та малину у серпні.

Також, кавуновий цінопад: чому падають ціни на улюблену літню ягоду українців.