Занедбані пологові будинки, замала зарплата медиків, нестача обладнання – це лише частина існуючих нині проблем в міських медичних установах. На Постійній комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, що відбулося 30 листопада, обговорювався бюджетний план діяльності на 2019 рік. Знай.ua дізнався, яких змін мешканцям столиці слід чекати у наступному році.

Гроші виділяються, а лікарні у занедбаному стані

Із загальної суми понад 1, 5 млрд пропонується направити на реконструкцію, будівництво та капітальний ремонт.

"Передбачено кошти на капітальний ремонт будівель цілої низки установ. Це: лікарні № 1 та № 2 на Троєщині, дитячого будинку "Берізка", київських міських клінічних лікарень № 2, № 3, № 4 та № 11, клінічну лікарню швидкої медичної допомоги та інші", – розповідає директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Популярні новини зараз

Настя Каменських загіпнотизувала формами в "дірявих" колготах: "Ідеальна фігура"

Ксенія Мішина після розриву з Олександром Еллертом різко перейшла на українську: "Мовний режим"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Юрій Горбунов кардинально змінив зовнішність перед пологами Каті Осадчої, українці не впізнали

Показати ще

Та під час звітування втрутилися депутати Київради із вимогою звернути увагу на установи, що потребують негайного ремонту.

"Мешканці села Троєщина, значну кількість з яких складають пенсіонери, масово скаржаться на умови в місцевому медичному закладі. Приміщення знаходяться у критичному стані, не кажучи вже про обладнання. Схожа історія і з поліклінікою на Маяковського, 32-Б", – зазначили депутати під час розгляду питання.

Варто зазначити, що 50 млн грн буде виділено на реконструкцію нежитлового будинку з прибудовою гуртожитку по пров. Польовому, 7 у Солом'янському районі. Також до плану включено можливість будівництва гуртожитку для працівників КО "Київмедспецтранс" і Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на вул. Дегтярівській, 25.

1, 3 млрд на медикаменти? А люди й досі тижнями чекають ліків

На медикаментозне забезпечення планується виділити понад 1, 3 млрд грн, в тому числі – з державного бюджету 191, 1 млн грн.

"З них на міські цільові програми пропонується виділити 815, 9 млн грн. Зокрема, на "Протидію туберкульозу" – 3, 1 млн, на "Здоров'я киян" – 767, 9 млн грн, а на програму "Протидія епідемії ВІЛ-інфекції" – 44, 9 млн", – повідомляє директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Судячи з того, яка ситуація склалася цього річ, повірити у своєчасне забезпечення необхідними ліками дуже важко.

"Це тільки звучить красиво – "безкоштовні ліки для населення". А попробуй їх отримати! Часто лікар каже: "Прийдіть наступного тижня" або "Зараз вже розібрали, тож доведеться зачекати". А якщо вже й вдасться, то аби отримати ліки від цукрового діабету, мені двічі на місяць доводиться висиджувати по цілому дню заради 1 упаковки. Чергу потрібно займати ще десь о 6.00 ранку – тоді ще буде шанс, а якщо прийдеш о 9.00, будеш вже сороковим у переліку", – скаржиться пенсіонерка Подільського району Валентина Петрівна.

На їжу у дитячих лікарнях – 45 – 55 грн на день

Доведений ліміт харчування у медичних закладах столиці становить 194, 7 млн грн. 43, 3 млн передбачається на дитячі лікарні та санаторно-курортні заклади.

"Таким чином, на харчування у дитячих лікарнях виділятиметься 42 грн на день, в санаторно-курортних закладах – 70 грн на день. В закладах охорони здоров'я для ветеранів війни передбачатиметься 55 грн на день. Така ж сума виділятиметься на харчування в протитуберкульозних закладах", – зазначає директор Департаменту охорони здоров’я КМДА.

У той час, як столичні депутати ласують булгуром за 11 грн та салатами за 13 грн у буфеті КМДА, меню у міських медзакладах залишає бажати кращого. За зазначені 45 грн в їдальні адміністрації можна було б придбати два повноцінних обіди з першою та другою стравою, але ж хворим, що потрапили до лікарень, таке тільки снилося.

"Я народжувала дитину в пологовому на Лівому березі і про ту баланду, що там пропонували, навіть і згадувати гидко. Вівсяна каша, прозорий бульйон, більше схожий на воду і котлети з сої чи чогось незрозумілого…всі ці "страви" обходяться по собівартості не більш ніж у 10 – 15 грн. Щороку сума на харчування збільшується, але по факту нічого не змінюється", – ділиться з нами мешканка столиці Олена Марчук.

На зарплату медикам – 5, 3 млрд грн

Заробітна платня медичного персоналу Києва пропонується виділити понад 5, 3 млрд грн.

З них понад 4, 2 млрд становлять обов’язкові виплати, а 1 млрд 126 млн – стимулюючі надбавки за складність та напруженість роботи.

Згідно з наданими розрахунками, зарплата лікаря становитиме 9 тис 244 грн.

Остаточну версію розподілу коштів можна буде побачити після прийняття міського бюджету.

Про подальші новини читайте на порталі Знай.ua.

Раніше Знай.ua писав про погоду на вихідні: українці зустрінуть справжню зиму, без сюрпризів не обійдеться.

Також Знай.ua писав, що під Києвом влаштують ворожіння на Андріївські вечорниці.