У Мінреінтеграції повідомили про доступні види допомоги для евакуйованих українців, які були змушені залишити небезпечні території через воєнний конфлікт.

Евакуація є складним процесом, який часто супроводжується проблемами та стресом. Тому для таких осіб передбачено ряд соціальних гарантій.

Евакуація. Фото: скрін youtube
Евакуація. Фото: скрін youtube

Серед них:

  • безкоштовне харчування та гуманітарна допомога під час евакуації,
  • відновлення втрачених документів,
  • тимчасовий притулок у спеціальних хабах для переселенців,
  • психологічна та медична підтримка,
  • грошова допомога від міжнародних організацій,
  • безкоштовне розміщення в державних і комунальних установах, а також першочергове зарахування дітей до дошкільних та шкільних навчальних закладів з безкоштовним харчуванням.

Гроші / фото: tr.tax.gov.ua
Гроші / фото: tr.tax.gov.ua

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Якою буде максимальна пенсія у 2025 році: чи очікувати українцям на підвищення виплат "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Евакуація може здійснюватися залізничним або автомобільним транспортом, а за потреби — спеціальним транспортом. Процес евакуації є безкоштовним. Для організації евакуації слід звернутися до обласної військової адміністрації або на гарячу лінію Координаційного гуманітарного центру з питань евакуації.

Також відзначено, що успішно завершено евакуацію українців з Лівану, що демонструє зусилля держави щодо захисту своїх громадян за кордоном.