Озеро Синє на Виноградарі вирішили врятувати від обмілення після численних прохань мешканців масиву. Начальник департаменту захисту навколишнього середовища та адаптації до зміни клімату Олександр Возний розповів, що його розчищення та наповнення водою розпочнуть вже в середині вересня.

Возний зустрівся з жителями району, де повідомив, що у КП "Плесо" вже розроблено проект, який націлений на відновлення озера. Для цього повинні оголосити тендер.

Зустріч Возного з жителями Виноградаря, фото Facebook
Зустріч Возного з жителями Виноградаря, фото Facebook

За планом, комунальники цього року розчищатимуть південну та північну частину озера та два притоки, загальною площею 42 га та глибиною 5 метрів. Для того, щоб у воду не сповзав ґрунт, використовуватимуть сітчасту конструкцію габіон. Вже у 2024 році на озері зроблять великий пляж та парк з велосипедними та біговими доріжками з дотриманням усіх інклюзивних вимог.

Популярні новини зараз
Навколо владимира путіна почалися суперечки і він змушений йти на поступки: "Ми розуміємо, що там відбувається" Переселенцям вирішили підняти виплати, але пощастить не всім: хто отримуватиме більше Благодійний фонд допоможе українцям пережити зиму: як отримати гроші на дрова, брикети та вугілля Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Варто зазначити, проект відновлення озера був розроблений ще в травні, але в КГВА його не могли підписати 1,5 місяця. Коли Возний особисто зустрівся з головою адміністрації, процес було запущено і природоохоронний фонд виділив 35 млн гривень.

"Плануємо, що в середині вересня зможемо мати виконавця робіт, який розпочне реалізацію проекту", - додав Возний.

Обміліле озеро Синє, фото Facebook
Обміліле озеро Синє, фото Facebook

Нагадаємо, українців попередили про нововведення із субсидіями: запрацює вже в опалювальному сезоні

Раніше ми писали про те, що осінь прийде - подорожчання принесе? У Мінекономіки розповіли, що буде з цінами на продукти

Як повідомляв Знай.ua, біжіть в аптеку і закупайтеся: що має бути у кожного українця вже зараз