Останніми днями в Україні спостерігається тепла, сонячна та по-справжньому весняна погода. Тому навколо все починає розквітати та прокидатися від зимового сну. Так, у Києві вже навіть розквітли проліски.
Відповідними кадрами поділилася місцева жителька
Людмила Бойченко у спільноті "Сусіди. Голосіїв".

Проліски, фото з фейсбук
Проліски, фото з фейсбук

Так, у мережі показали, як у столиці на Лисій горі зацвіли провісники теплої весни. Маленькі ніжні сині квіточки устелили галявини й тішать око місцевих жителів.
Для довідки:

Проліски — рід трав'янистих рослин родини холодкових. В Україні росте 3 види: проліски дволисті, проліски пониклі, або сибірські й проліски осінні. Найкраще вони ростуть суцільними куртинами під різними листяними деревами. Більшість видів пролісків — ранньовесняні медоноси і пилконоси.

Проліски, фото з фейсбук
Проліски, фото з фейсбук

У народній медицині використовують цибулини пролісків дволистих. Вони містять алкалоїд силіцил, дубильну кислоту, камедь і мають сечогінну та відхаркувальну дію, а у великих дозах блювотні й проносні властивості.

Популярні новини зараз
ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни Ваш номер можуть заблокувати на два роки: Vodafone попередив про нові правила Пенсіонери отримають "бонус" у 500 гривень: чекати не довго Цими грошима більше не зможете розрахуватися — які монети та купюри треба терміново обміняти
Показати ще

Нагадаємо, раніше у Харкові "прокинулися" проліски

Як повідомляє портал Знай найстаріший " львів'янин "відсвяткував 150-річчя -" живий пам'ятник!"

Також Знай писав, що у Косівському районі, що на Івано-Франківщині розпочалося цвітіння шафранів Гейфеля, або ж як їх ще називають, - крокусів.