Українську столицю буквально лихоманить через гучний інтимний скандал, який прогримів у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

У понеділок, 28 січня, з приводу домагань викладача Петра Романенка до студенток зібрався студпарламент університету, представники якого мали вимагати відсторонення педагога від викладання.

Про це пишуть у Facebook та публікують відповідне відео.

Популярні новини зараз

"Холостячці" Златі Огнєвіч підсунули "засланого козачка" у масці: "Провокатор"

Українці вшановують пам'ять Андрія Гусіна з "Динамо", який трагічно загинув 7 років тому: "Був справжнім лідером"

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Як обрати телевізор?

Показати ще

Очевидці стверджують,що після того, як на засідання прийшли уповноважені з прав людини та журналісти, члени студпарламенту відмовилися порушувати це питання.

Голова студентського самоврядування Тарас Войціцький вважає, що присутність журналістів та інших осіб на обговоренні якимось чином "вплине на достовірність інформації".

"Є обмеження щодо присутності сторонніх осіб в тому числі і представників засобів масової інформації, які не мають відношення до справи і будуть вносити незрозумілість в обговорення, стримування свідків у висловлюванні чи викривляти факти", — заявив Войціцький.

Попри це студентки, які стверджують, що стали жертвами домагань, підійшли до трибуни і почали вимагати порушити питання щодо Романенка. Після цього організатори засідання відключили мікрофон, а члени студпарламенту і запрошені студенти покинули засідання.

"Студентка хотіли висловитися з приводу подій, однак голова студентського парламенту зробив спробу силою відтягувати дівчину від мікрофона. Після цього оголосив засідання закритим. Організаторка продовжила свою промову, але мікрофон вимкнули", - пинуть у мережі очевидці.

Відкрите засідання студентського парламенту КНУ та акція "Геть Романенко!" (28.01.2019)

Сьогодні, 28 січня, спостерігачками ОЗОНу було проведено моніторинг зборів та акції під час них у Київський національний університет імені Тараса Шевченка (офіційна) на відкритому засіданні студенського парламенту. Інформація про подію була відкрито опублікована у соціальній мережі Фейсбук: #ГЕТЬРОМАНЕНКО Відкрите засідання студпарламенту. 15:45 - початок моніторингу. Як зазначають спостерігачки, на вході в університет довгий час не пропускали журналів/ок, навіть акредитованих у прес-центрі університету. Крім того не пропускали нікого з охочих. Лише після приходу представника Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав Людини охочих почали допускати до місця проведення засідання. Голова студпарламенту заборону усім охочим проходити на засідання пояснював тим, що на члени студпарламенту прийняли таке рішення, шляхом голосування. О 15:50 усіх охочих бути присутніми на засіданні пропустиили. Тим не менше, у аудиторії голова студпарламенту заявив, що при сторонніх особах це питання розглядатися не буде, запропонував або вийти стороннім з аудиторії, або питання щодо Романенка розглядатися не буде. Люди залишилися, він почав засідання. Спостерігачками було зафіксовано як, під час спроби організаторки події у Фейсбук висловитися з приводу подій, присутній голова студентського парламенту зробив спробу силою відтягувати дівчину від мікрофона. Після цього оголосив засідання закритим. Організаторка продовжила свою промову, але мікрофон вимкнули. Під час промови організаторки події, дві дівчини стали перед аудиторією з плакатами: “Ні насиллю в університеті” та “Викладачі не мають домагатися своїх студенток”, вигукуючи гасла “Геть Романенко!” На місці були присутніми наступні ЗМІ: 1+1 та Громадське ТВ Публікуємо фрагмент відео з місця проведення акції.

Geplaatst door Ozon/Озон - громадське спостереження op Maandag 28 januari 2019

Під час промови організаторки дівчата стали перед аудиторією з плакатами: "Ні насиллю в університеті" та "Викладачі не мають домагатися своїх студенток", вигукуючи гасла "Геть Романенко!"

Наразі фінал інциденту важко спрогнозувати, однак студентки запевняють, що терпіти принизливі домагання не збираються і будуть вимагати звільнення викладача.

Нагадаємо, студенти Навчально-наукового центру "Інститут біології та медицини" Київського національного університету імені Шевченка обвинувачують у сексуальних домаганнях викладача ботаніки та вимагають звільнити його з посади.

Як повідомляв раніше Знай.ua, на Хмельниччині жінка-офіцер ЗСУ зробила заяву в поліцію на свого командира, вона звинуватила того в сексуальних домаганнях.

Також Знай.ua писав про те, що після проведення обшуку у рамках справи про інтимний скандал з чиновником Національної поліції Олександром Варченком, затримали відомого українського блогера Олександра Барабошко.