У найпопулярніших мережах українських супермаркетів спостерігається зростання цін на основні крупи. Скільки українцям доведеться заплатити за кілограм гречки, рису та пшона, показують дані моніторингу, опубліковані на порталі Мінфін.

З осені 2022 року гречана крупа у супермаркетах дешевшала, але у серпні цього року цінники на продукт дещо збільшились. Також трохи піднялася ціна на рис, а вартість пшона не змінюється другий місяць поспіль.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Гречка

Станом на 10 серпня середня вартість кілограма гречки у супермаркетах становить 52,57 гривні. Для порівняння минулого місяця цінник на крупу був на рівні 49,08 гривні за кіло.

Ціни на гречку. Фото: скрін Мінфін
Ціни на гречку. Фото: скрін Мінфін

Популярні новини зараз
"Судний день" буде вже у серпні 2024 року: що значить дата "трьох вісімок" і як її пережити Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% Ситуація зі світлом кардинально зміниться: 5 атомних блоків "йдуть" на ремонт Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Рис

Середній цінник на довгий рис становить 85,40 гривні за кілограм, що на 60 копійок дорожче, ніж у липні. Довгий пропарений рис подорожчав із 67,07 до 68,13 гривні за кілограм. Водночас круглий рис навіть трохи подешевшав – з 85,27 до 84,15 гривні за кілограм.

Ціни на рис. Фото: скрін Мінфін
Ціни на рис. Фото: скрін Мінфін

Пшоно

Вартість пшона другий місяць тримається на позначці 33,90 гривні за кілограм. Діапазон цін на продукт становить від 30,60 до 38,40 гривні за кіло, залежно від супермаркету.

Ціни на пшоно. Фото: скрін Мінфін
Ціни на пшоно. Фото: скрін Мінфін

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, в Україні прогнозують зростання цін на продукти через європейські норми: що чекає на споживачів.

Також наш портал інформував, ціни злетіли до 120 гривень: українцям показали вартість абрикосів у супермаркетах та назвали причину подорожчання.

Крім того, ми писали, доведеться полюбити чай: супермаркети "порадували" поціновувачів кави.