У керівництві і самого Києва, і його районів зустрічаються різні фігури, але така людина, як голова дорожньо-експлуатаційного управління Солом'янського району Олександр Климов, за будь-якими мірками вважався б одіозним, і зв'язки з ним не прикрашали б ніякого політика.

Про це пише Хрещатик.

Все-таки людина викрита в розтраті більш ніж півмільйона казенних грошей, йому офіційно вручено підозру. Незабаром після вступу на посаду він купує автомобіль вартістю в дві свої річні зарплати на новому місці. Займається він чим завгодно, крім своїх посадових обов'язків, так що жителі району вже сльозами плачуть з приводу стану доріг.

І адже не можна сказати, що в Києві абсолютно не стежать за моральними і професійними якостями чиновників. Бути може, не так ретельно, як хотілося б, але стежать. А вже тепер, коли Віталій Кличко досить відверто натякає на свої президентські амбіції, йому тим більше не можна терпіти біля себе людей, які плямують його добре ім'я.

І все-таки Клімов спокійно сидить на своїй посаді. Чому?

Популярні новини зараз
Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Разом з пенсією "капне" кругленька сума: виплатять одноразову грошову допомогу до кінця літа Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК
Показати ще

Можливо, вся справа в особливостях української політики. Якщо ти, що називається, потрапив в обойму і обріс потрібними знайомствами – потрібно щось дуже серйозне, щоб тебе хоча б змістили з посади, а тим більше посадили. Найчастіше ти будеш виходити сухим з води. Напевно будь-який читач цієї статті, якщо його розбудити серед ночі, назве не менше десятка подібних прикладів.

А зі зв'язками у Климова все в порядку, досить звернути увагу на його біографію.

У 2006-2007 роках він був помічником депутата Верховної Ради. Точніше, двох депутатів-спочатку Сергія Бичкова з "Нашої України«, а потім Олександра Заца з»Партії регіонів". Здавалося б, що спільного між цими двома партіями? Рівно нічого ... крім того, що обидві вони мали відношення до влади. А якщо є влада, то чи так важливо, як вона називається? Як кажуть в армії, командир-це не прізвище.

Але в 2007 році політичний розклад змінився. Відбулися парламентські перевибори, хтось пішов вгору, хтось вниз... але Клімов і після цього залишився помічником депутата, тільки сам депутат змінився-тепер це був уже Святослав Олійник з Блоку Юлії Тимошенко. Перефразовуючи відомий вислів, депутати змінюються-помічники залишаються.

І навіть після того, як Олександр Климов зайняв свою нинішню посаду, зв'язки в політичному світі він продовжував підтримувати. На президентських виборах 2019 року він був спостерігачем від кандидата Андрія Новака. Так, сам Новак на цих виборах набрав у першому турі всього три сотих відсотка-але це якраз той випадок, коли якість важливіша за кількість. Головне-Клімов підтвердив свої зв'язки, підтвердив, що він «в обоймі».

Отже, перед нами не просто скромний муніципальний чиновник. Перед нами людина, яка має зв'язки в політичному світі, має напевно і високих покровителів (злі язики називають в цій якості народного депутата від ОПЗЖ Вадима Столара, але на цей рахунок нічого, крім чуток, не відомо). Зв'язки, мабуть, не надто значні, тому і посада йому дісталася не дуже висока – але досить хлібна.

Втім, це вже деталі. Головне - це своя людина, це-той, хто треба.