Про це йдеться у листі до КМДА представників аналітичних центрів, які разом з Кабміном брали участь у розробці моделей адаптивного карантину. Серед них - Центр економічної стратегії, Інститут соціально-економічної трансформації, Український інститут майбутнього, Інститут фінансів та права і Економічна експертна платформа.

Експерти зазначають, що абсолютна більшість країн Європи та Азії ні на день не зупиняли громадський транспорт в межах боротьби з коронавірусом.

"Заборона роботи транспорту на певний час є вкрай рідкісним явищем у країнах ЄС та Азії, до такої унікальної заборони на короткий проміжок часу вдалися лише кілька держав. Навіть у суворий карантин більшість країн вживали заходи безпеки - обов’язковими стали маски, дезінфекція, частково було змінено розклад - проте транспорт не зупинявся", - зазначено у листі.

За словами експертів, що посилаються на дослідження стенфордських вчених, найбільш небезпечні джерела можливого зараження на коронавірус - ресторани, спортклуби, кафе, релігійні заклади. Між тим транспорту та дитячих садочків у переліку ризикових категорій немає.

Найбільш ефективними заходами у боротьбі з COVID-19 аналітики вважають пришвидшення темпів вакцинування українців, збільшення кількості тестувань, ведення реальної статистики поширення інфекції та відповідного коригування загальної стратегії боротьби із нею.

Популярні новини зараз
Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Підписанти зазначили свою готовність взяти участь у обговоренні та деталізації планів по виходу з кризи та зміні моделі карантинних заходів і закликали КМДА вимагати від центральних органів влади, зокрема, Державного управління справами, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Міністерства оборони та Академії медичних наук України тимчасового перетворення відомчих лікарень на лікарні для лікування киян, хворих на Ковід-19.