Умовно Київ поділяється річкою Дніпро на правий і лівий береги, при цьому три райони з десяти розташовуються на лівому — Дарницький, Деснянський та Дніпровський, а на правому — Голосіївський, Оболонський, Печерський, Подільський, Святошинський, Солом'янський та Шевченківський. Про назву п'яти районів пише 44.ua.

Шевченківський район

Цей район названий на честь українського поета, письменника і художника Тараса Шевченка і розташований в центральній частині столиці. Його заснували в 1937 році, згідно з постановою ЦВК УРСР. Однак історія району переплетена з історією утворення самого Києва і з історією Київської Русі, оскільки її центром була територія Шевченківського району.

Шевченківський район

Він особливий тим, що на Старокиївській горі Апостол Андрій встановив хрест, а Володимир Великий проводив Вибір Віри і закладав основи державності, сформованої його сином Ярославом і онуком Всеволодом.

Крім того, на його території знаходилася Центральна Рада і Софійська (Богдана Хмельницького) площа, де проголошувалися Універсали, проводилися вибори гетьмана Павла Скоропадського та інші історичні події.

Популярні новини зараз

Марічка Падалко змусить чоловіка Єгора Соболєва виховувати четверту "дитину"

Нова українська школа: у МОН попередили батьків і школярів, програма скоро зміниться

Юрій Горбунов відлітає з охопленої пожежами Туреччини з вагітною Катею Осадчою: "Треба дочекатися"

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Показати ще

Подільський район

Один з найдавніших районів Києва названий на честь його центральної місцевості — Подолу, який також є низинною частиною міського історичного центру, старовинними районом ремісників і купців. ″Поділ″ зі старослов'янської мови - ″низина″, ″низинна місцевість″.

Подільський район

Район заснований в 1921 році. У 1920-1930-ті роки його називали Петровським районом — на честь голови Всеукраїнського центрального виконавчого комітету Григорія Петровського. Район багаторазово затоплювався, руйнувався і горів. Так, 9 липня 1811 року, сталася масштабна пожежа, яка зруйнувала більшу частину з 2068 подільських будинків, тобто понад половини забудови Києва. Далі Поділ пережив дві перебудови.

Печерський район

Є найменшим столичним районом і знаходиться в центральній частині міста, а назву отримав на честь Києво-Печерської лаври. На його території розташовані адміністрація президента, Верховна Рада, Кабінет міністрів і так далі.

Історія Печерського району пов'язана з появою і розвитком самого Києва. У 882 році поблизу урочища Угорського князь Олег позбавив життя київських князів Аскольда і Діра та почав правління у Києві, сказавши: ″Це буде мати міст руських″. Князь Володимир Великий у 988 році запровадив на Русі християнство. На місці хрещення Київської Русі стоїть пам'ятник-колона.

Оболонський район

Назву вибрано на честь території Оболонь — від давньоруського слова ″болонь″, ″болоніє″, що означає ″заливний луг″, ″низький, що заливається водою берег річки″. Засновано 3 березня 1975 року, тоді в територію, як він спочатку називався, Мінського району увійшли Куренівка, Мінський масив, Пріорка і Оболонь. Зводити будівлі на масиві Оболонь почали з 1967 року, а для підвищення безпеки майбутнього масиву його берегову лінію підняли на 4-5 метрів.

Оболонський район

Голосіївський район

Найбільший район Києва названий на честь місцевості Голосіїв, однак справжня причина його назви до цих пір залишається загадкою. Одна з версій свідчить, що назва ″Голосіїв″ пояснюється тим, що ліс був насаджений на голому місці - ″голо сіян″. Утворений в 2001 році. До цього територія сучасного району складалася з Московського, а також частин Печерського і Харківського районів. Місцевість Голосіїв, включаючи Голосіївський ліс, згадується в 1541 році в грамоті короля Сигізмунда Видубицькому монастирю і в 1617 році як володіння Києво-Печерської лаври. Походження назви цієї місцевості залишається невідомою.

Голосіївський район

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що у зв'язку з відкриттям фестивалю маршрути столичного громадського транспорту зміняться.

Як повідомляв портал "Знай.uа": віщунка розповіла про майбутні вибори, а також про те, як налаштуватися у цей день.

Також "Знай.uа" писав, що в столичну поліцію надійшла інформація про замінування двох великих торгових центрів.