На сайті Київського університету імені Тараса Шевченка з'явилася офіційна інформація про звільнення доцента "Інституту біології та медицини" Петра Романенко з займаної посади, пише ЛБ.

Причиною відсторонення викладача став виступ студентки першого курсу Клементини Квиндт на засіданні студентського парламенту, де дівчина розповіла про сексуальні домагання до неповнолітніх студенток під час літньої практики в Каневі в 2018 році.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Комісія, яку очолював проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Бугров, визнала окремі дії та висловлювання викладача такими, що не відповідають етичним нормам.

"Доцента Романенко П. А. наказом від 22.02.2019 року № 08-447-04 звільнено від займаної посади. Керівництву "Інституту біології і медицини" та керівнику літньої практики в Канівському природному заповіднику вказали на недоліки, допущені при проведенні практики", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Відкрите засідання студентського парламенту КНУ та акція "Геть Романенко!" (28.01.2019)

Сьогодні, 28 січня, спостерігачками ОЗОНу було проведено моніторинг зборів та акції під час них у Київський національний університет імені Тараса Шевченка (офіційна) на відкритому засіданні студенського парламенту. Інформація про подію була відкрито опублікована у соціальній мережі Фейсбук: #ГЕТЬРОМАНЕНКО Відкрите засідання студпарламенту. 15:45 - початок моніторингу. Як зазначають спостерігачки, на вході в університет довгий час не пропускали журналів/ок, навіть акредитованих у прес-центрі університету. Крім того не пропускали нікого з охочих. Лише після приходу представника Секретаріат Уповноваженого ВРУ з прав Людини охочих почали допускати до місця проведення засідання. Голова студпарламенту заборону усім охочим проходити на засідання пояснював тим, що на члени студпарламенту прийняли таке рішення, шляхом голосування. О 15:50 усіх охочих бути присутніми на засіданні пропустиили. Тим не менше, у аудиторії голова студпарламенту заявив, що при сторонніх особах це питання розглядатися не буде, запропонував або вийти стороннім з аудиторії, або питання щодо Романенка розглядатися не буде. Люди залишилися, він почав засідання. Спостерігачками було зафіксовано як, під час спроби організаторки події у Фейсбук висловитися з приводу подій, присутній голова студентського парламенту зробив спробу силою відтягувати дівчину від мікрофона. Після цього оголосив засідання закритим. Організаторка продовжила свою промову, але мікрофон вимкнули. Під час промови організаторки події, дві дівчини стали перед аудиторією з плакатами: “Ні насиллю в університеті” та “Викладачі не мають домагатися своїх студенток”, вигукуючи гасла “Геть Романенко!” На місці були присутніми наступні ЗМІ: 1+1 та Громадське ТВ Публікуємо фрагмент відео з місця проведення акції.

Geplaatst door Ozon/Озон - громадське спостереження op Maandag 28 januari 2019

Також в університеті розробляють систему заходів для запобігання подібних конфліктів у майбутньому. Так, проректору Володимиру Бугрову доручили підвищити персональну відповідальність деканів факультетів та директорів інститутів за організацію та контроль проведення практики студентів підпорядкованих підрозділів; вжити необхідні організаційні, навчально-методичні заходи по забезпеченню поліпшення проведення навчальної практики студентів університету у Канівському природному заповіднику в літній період (згідно з навчальним планом); привести у відповідність із змінами у законодавстві та Етичного кодексу університетського співтовариства Положення про проведення практики студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ніяких повідомлень про скасування навчальної практики в Канівському заповіднику не надходило.

Нагадаємо, студенти університету імені тараса Шевченка звинувачують у сексуальних домаганнях викладача ботаніки і вимагають звільнити його з посади.

Як повідомляв раніше Знай.uа на Хмельниччині жінка-офіцер ЗСУ зробила заяву в поліцію на свого командира.

Нагадаємо, свідок групового зґвалтування з Уфи може сам піти під суд.