Побиття режисера, отруєння журналіста, бійка за участі копів – це лише незначний перелік останніх подій, що нещодавно трапилися в столиці. Про кримінальну ситуацію у Києві та існуючі нині проблемні "прогалини" розповів очільник столичної поліції Андрій Крищенко під час засідання Постійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції, що відбулася 17 квітня в будівлі КМДА. Деталі з'ясовували Знай.ua.

Підробка документів та виготовлення порнопродукції

Впродовж першого кварталу до операторів столичної служби 102 надійшло понад 330 тисяч повідомлень. Оскільки 70 тисяч з них виявилися питаннями інформаційного характеру, до журналів єдиного обліку було занесено десь близько 260 тисяч заяв. А, відповідно, по кожному з них, має бути проведено слідство і знайдено винуватця.

Та от похизуватися кількістю розкритих справ поки не дуже і вдається.

Популярні новини зараз

На Україну насувається біда, рятувальники виставили новий рівень небезпеки: "Попередження"

Леся Нікітюк готова стати конкуренткою Олі Поляковій: "Мене кинув Андрій, Саша, Петя та Юрій"

Гурт Go-A впевнено почала завойовувати любов Європи на "Євробаченні-2021": "Зайняли перше місце"

У Володимира Зеленського "з'явилася" ще одна кохана жінка: "Завжди поруч"

Показати ще

"Рівень розкриття злочинів за перший квартал року дорівнює 17 %. Це – більше, ніж в минулі роки, коли було і 8, і 14 %, але менше, ніж у 2018, коли було розкрито 23 %. До переліку входить ціла низка системних "епізодів" – такі, як виготовлення порнографічної продукції, підробка документів, в сфері службової діяльності. А кількість розкритих розбійних нападів, грабежів, крадіжок, незаконного заволодіння автотранспортом, порівняно з минулим роком не зменшилася, а залишилася на тому ж рівні", – зазначає начальник Головного Управління Національної поліції в м. Києві Андрій Крищенко.

За цей період було скоєно 22 навмисних вбивства, серед яких було чимало й резонансних. І скоєні вони були, до речі, в одному районі столиці на Лівому березі – в Дніпровському.

"Це – замах на вбивство, коли гранатою підірвало головного лікаря лікарні. Минулого тижня було розкрито навмисне вбивство ювеліра, якого 5 березня застрелили в автомобілі – злочинна група була затримана. Загалом, станом на сьогодні, розкрито 73 % із 22 випадків", – підкреслює Андрій Крищенко.

Злочинці з’їжджаються з Росії, Грузії та Молдови

Загальна ж кримінальна картинка показує, що 60 % злочинів – все ж майнової спрямованості. З початку року було скоєно 7 700 квартирних крадіжок, 432 грабежі, 69 розбійних нападів 189 незаконних заволодінь автотранспортом.

А причетні до більшості з них – приїжджі з інших регіонів і, більше того, з інших країн.

"Майже 40 % злочинів скоюється не мешканцями Києва. Це – певна проблема на сьогодні. І, взагалі, значна частина – навіть іноземцями: громадяни Росії, Грузії, Азербайджану, Молдови та інших країн. "Гастролери" приїжджають сюди", – наголошує начальник Головного Управління Національної поліції в м. Києві.

Аби побороти цю проблему, поліція винайшла особливі методи.

"Наразі ми активно співпрацюємо з прикордонною службою, СБУ і міграційною службою. Тепер, коли люди, які перебувають на території України навіть з дозволом на проживання, скоюють адміністративне правопорушення або підозрюються у кримінальному, їм обмежується в'їзд до країни або скорочується термін перебування. Вони виселяються за межі України", – підкреслює Андрій Крищенко.

Та головною проблемою саме для мешканців столиці є занадто повільна робота слідчих – люди масово скаржаться, що їхні заяви місяцями залишаються без уваги. В чому саме причина "равликового" темпу розслідувань, читайте вже у найближчому майбутньому на порталі Знай.ua.

Раніше Знай.ua писав, що до КМДА прорвалися тітушки: "посильні" від будівельної мафії продовжують переслідування депутата.

Також Знай.ua повідомляв, що у центрі Києва невідомий у балаклаві підпалив автомобілі на очах у перехожих.